Obilježili smo 30.04. - Nacionalni dan HMS

30.04. obilježili smo Nacionalni dan HMS!

Hitna medicinska služba (HMS) danas je obilježila svoj dan, a tim povodom izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i zastupnik Ivan Ćelić istaknuo je važnost djelatnika HMS-a kao prve linije u zbrinjavanju pacijenata, pogotovo u kontekstu pandemije bolesti COVID-19.

Zbog epidemioloških mjera, Nacionalni dan HMS-a obilježen je videokonferencijom, a poruku djelatnicima HMS-a poslao je i ministar zdravstva Vili Beroš koji je pohvalio brzu prilagodbu i organizaciju HMS-a u okolnostima epidemiološke ugroze i potresa na području Sisačko-moslavačke županije. "Važna je to karika u našem zdravstvenom sustavu, a posebno u svjetlu buduće reforme, kao i pozicioniranja Hrvatske kao turistički sigurne destinacije u zbrinjavanju hitnih pacijenata", rekao je ministar zdravstva.

Ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu (HZHM) Maja Grba-Bujević tom je prigodom naglasila kako danas imamo jedinstven sustav hitne medicine koji broji preko 4000 djelatnika te na godišnjoj razini zbrine približno milijun i pol pacijenata. Građane na terenu zbrinjava 709 timova s liječnikom, 205 timova s medicinskim sestrama i tehničarima, te 31 tim pripravnosti, dok su u bolnicama uspostavljena 23 objedinjena hitna bolnička prijema.

Zahvalivši svim djelatnicima HMS-a na odgovornosti i profesionalnosti, ali i humanosti i hrabrosti, ravnateljica HZHM-a poručila im je: "Jedino znanjem, odgovornim ponašanjem i entuzijazmom, možemo svi zajedno osigurati kvalitetno zbrinjavanje hitnih pacijenata."

Zavod za hitnu medicinu Brodsko-posavske županije bio je domaćin ovogodišnjeg obilježavanja.

Tom prilikom ravnatelj Zavoda Branko Godić održao je prezentaciju o razvoju Zavoda za hitnu medicinu BPŽ te je prikazan i kratki video o mogućnostima korištenja novih tehnologija u radu HMS.

Nakon službenog dijela obilježavanja potpisani su ugovori o suradnji sa tvrtkama ORQA d.o.o. i CULEX d.o.o., a nekoliko dana ranije i sa tvrtkom ĐĐ Specijalna vozila d.d.

Svrha potpisivanja ovih ugovora je suradnja sa navedenim tvrtkama na istraživanju i razvoju tehnologija iz područja FPV-a (first-person view), VR-a (virtual reality) te razvoja vozila.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju i podršci!

Obilježili smo 30.04. - Nacionalni dan HMS

30.04. obilježili smo Nacionalni dan HMS!

Donacija sanitetskog vozila zatvorskom sustavu

OBILJEŽENA 30. OBLJETNICA AKCIJE PLITVICE U KOJOJ JE ZNAČAJNU ULOGU IMALA HITNA MEDICINSKA POMOĆ KARLOVAC

Vaginalno krvarenje - ginekološki uzroci

Vaginalno krvarenje koje nije menstrualno krvarenje izaziva zabrinutost kod žena. Pozivi upućeni hitn